Стоматити

Стоматити - це загальна назва хвороб слизової оболонки порожнини рота. Іноді стоматити супроводжують гострі інфекційні хвороби – такі , як кір або скарлатина, герпетична, ентеровірусна інфекції, деякі хвороби шкіри і крові, авітамінози. Однак стоматит можна «заробити» і в результаті хімічного впливу на слизову оболонку рота - наприклад, при попаданні на неї кислот і лугів, у тому числі побутових. Іноді «поштовхом» до появи цієї проблеми стає вживання дуже гарячої їжі, погана гігієна, а також тривалий прийом лікарських препаратів, у тому числі антибіотиків.

Що ж робити, якщо ви помітили ознаки стоматиту? Звичайно, йти до лікаря. Адже запорука успіху - встановлення причини, що викликала стоматит, а поставити діагноз правильно може лише кваліфікований фахівець. Вся біда в тому, що у разі відсутності лікування або неправильного самолікування захворювання може прогресувати, перейти в хронічну форму, викликати ускладнення.


Лікар визначить схему подальшого лікування і призначить спеціальні препарати, спрямовані на усунення причини стоматиту (противірусні, протигрибкові, антисептичні, антибактеріальні препарати тощо), порадить, чим краще полоскати або зрошувати рот. Крім того, важливо займатися профілактикою стоматиту - усунути вогнища хронічного запалення, загартовуватися, дотримуватися гігієни порожнини рота.

Часто батьки починають самостійно займатися лікуванням стоматиту, нажаль, в більшості випадків невірним. Обробка уражених ділянок «зеленкою» - улюблений домашній засіб від стоматитів, - тільки погіршує ситуацію за рахунок спирту, що входить до складу. Перекис водню, спішно куплений в аптеці, може викликати опік слизової оболонки.Крім того, багато хто, дотримуючись традицій, переданих від бабусь, використовують для лікування стоматиту мед. А він може стати живильним середовищем для патогенної мікрофлори, грибків. Народні рецепти лікування стоматиту рекомендують настоянку прополісу, суміш тертого часнику і йогурту , жування листя алое, а також полоскання соком цієї рослини. Радить народна мудрість також прикладати до запалених ясен сиру картоплю.

У всіх цих методів немає доведеної ефективності, а головне, безпеки. Тому не варто експерементувати над своїм здоров'ям і здоров'ям своїх дітей.

Краще все ж отримати консультацію дитячого лікаря для ефективного усунення проблеми.

.Не потрібно забувати , що при лікуванні стоматиту від батьків також потрібні певні зусилля . Насамперед, пам'ятайте, що стоматит - захворювання інфекційне, і від малюка можуть заразитися інші члени родини. З появою найперших симптомів дитині треба виділити окрему чашку, ложку, рушник та інші особисті предмети. Краще ізолювати її від інших дітей. У кімнаті, де буде знаходитися дитина, необхідно підтримувати чистоту, її слід регулярно провітрювати, потрібно часте вологе прибирання.

Подбати про харчування хворої дитини-також ваша задача. Раціон дитини, що захворіла стоматитом, також повинен бути особливим. Перш за все, краще не перевантажувати малюка їжею, нехай організм займеться виведенням отрут і токсинів, на що він і націлений, тому змушувати дитину їсти не варто. Та й їжа повинна бути не гарячою і не холодною, протертою, не жорсткою, щоб не травмувати слизову. Від кислої і солоної їжі на період лікування також слід відмовитися.

А ось рясне пиття, тепле або кімнатної температури, буде дуже доречно. Після кожного прийому їжі рекомендується полоскати рот розчином антисептика.

Чи можливо запобігти стоматиту? У чому полягає його профілактика? Насамперед - це правильний догляд за дитиною з перших днів його життя, зміцнення імунітету, підвищення опору до інфекційних захворювань. Дуже важливо також правильнехарчування, збереження грудного вигодовування, дотримання правил годування через соску. Якщо дитина страждає на інфекційне або шлунково-кишкове захворювання, необхідно ретельно підтримувати гігієну: давати часто пити, полоскати рот.

 

 

Запись на прием

Ф.И.О. пациента:
К какому специалисту? :


Контактный телефон: