Проблеми щитовидної залози у дітей


ПРОБЛЕМИ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ У ВАШИХ ДІТЕЙ? ПОРА НА ПРИЙОМ ДО ДИТЯЧОГО ЕНДОКРИНОЛОГА! (стаття із газети "33 канал")

Ви стали помічати різкі перепади настрою у сина чи доньки? Вас дивує, чому вони так легко дратуються, чому раптом набирають вагу? То робляться плаксивими, то занадто збудженими? Тут слід бити тривогу, негайно звернутись до дитячого ендокринолога і провести обстеження щитовидної залози вашого чада. Адже при збоях в роботі щитовидки головними «мішенями» стають мозок дитини, розвиток якого сповільнюється, і центральна нервова система ...

Щитовидна залоза — це справжній “щит”, який захищає наше здоров.я. Незважаючи на свій маленький розмір, щитовидна залоза виконує дуже важливі функції, особливо у організмі підлітків. Вона виробляє гормони, які допомагають контролювати обмін речовин і розвиток дитини.

-Для виконання своєї роботи щитовидна залоза потребує наявність йоду, який ми отримуємо із їжі і води. У всьому тілі людини міститься близько 50 мг йоду, з них 10-15 мг знаходиться у щитовидній залозі, - пояснила Ірина Андрікевич, дитячий лікар-ендокринолог МЦ “Альтамедика плюс”, кандидат медичних наук. -Гормони щитовидної залози виділяються з неї і подорожують током крові. Вони допомагають керувати ростом і структурою кісток, статевим дозріванням і багатьма іншими функціями організму, допомагають клітинам переробляти кисень і калорії в енергію, яка їм потрібна, щоб добре працювати. Гормони щитовидної залози безпосередньо впливають на роботу більшої частини органів та систем дитячого організму.

Людина не відчуває щитовидну залозу, поки вона працює без збоїв. Але буває, що “метелик» (так інколи називають щитовидку через зовнішню схожість) перестає справно махати крильцями... Чому? Найчастішою патологією щитовидної залози є ендемічний зоб, тобто, збільшення залози.

-Що є причиною зобу?

-Найбільш розповсюджена причина - недостатнє надходження йоду в організм. Йод необхідний для біосинтезу гормонів щитовидної залози. Дефіцит даного мікроелементу приводить до розростання тканини залози і формування зобу. За структурою зоб поділяється на дифузний, вузловий та змішаний. В залежності від розмірів існує нульова стадія – зоб не пальпується; І стадія – зоб пальпується, але не помітний; ІІ стадія – зоб пальпується і помітний на відстані.

-Як проявляється зоб?

-При зниженому виробленні гормонів (гіпотиреозі) виникає слабкість, сонливість, зниження уваги, втомлюваність, набряки, сповільнення пульсу, зниження температури, збільшення маси тіла без підвищення апетиту. При нормальному виробленні гормонів можлива відсутність скарг. Проте, коли щитовидна залоза значно збільшується, з’являється відчуття утрудненого дихання та ковтання, осиплість голосу. Зоб небезпечний, особливо для дітей, – він веде до затримки фізичного і розумового розвитку. Якщо у вашої дитини з’явились схожі скарги, не займайтеся самодіагностикою та самолікуванням!!!! Ваші самостійні рішення можуть бути небезпечними для здоров’я дитячого організму. Наприклад, дехто вважає, що при проблемах із щитовидкою треба приймати препарати йоду. Але у надмірній кількості препарати йоду можуть приводити до аутоімунних змін в структурі залози.

Найвірніший спосіб врятувати дитину від проблем із щитовидною залозою – проконсультуватись у лікаря-ендокринолога. У медичному центрі «Альтамедика плюс” можна пройти повний спектр гормональних обстежень: гіпоталамо-гіпофізарної системи, щитовидної залози, наднирників, статевої функції. А ще провести обстеження підшлункової залози, виявити порушення обміну глюкози, які можуть привести до цукрового діабету. У більшості випадків ліки, вітаміни, дієта і фізіотерапевтичні процедури, призначені лікарями «Альтамедики”, відновлюють роботу щитовидної залози у дітей. Досвідчені лікарі підкажуть батькам, як слід поводитись їхнім дітям після лікування. Адреса МЦ “Альтамедіка плюс”: 21018, м. Вінниця, вул Пирогова, 45 (зупинка тролейбуса “Ринок “Урожай”). Запис за телефоном: 52-00-42, 52-00-55, моб 098-555-02-02 .

 

Запись на прием

Ф.И.О. пациента:
К какому специалисту? :


Контактный телефон: