ПЕРЕВІРТЕ СЕРЦЕ ДИТИНИ У КАРДІОЛОГА


СПОЧАТКУ ПЕРЕВІРТЕ СЕРЦЕ ДИТИНИ У КАРДІОЛОГА, А ПОТІМ

ВІДПУСКАЙТЕ ЇЇ НА ФІЗКУЛЬТУРУ (стаття із газети "33 канал")

Коли за рік на уроках фізкультури в Україні померли семеро школярів, Міністерство освіти і науки запровадило мораторій на багатокілометрові кроси і знизило спортивні нормативи для дітей.
Але трагедії у школах повторюються. Цієї осені у Вінницькій області несподівано помер 8-річний хлопчик після уроку фізкультури. Дитяче серце не витримало звичайних, здавалось би, фізичних навантажень...
- Болі і шуми у серці — явище досить розповсюджене у дітей, але так часто, як зараз, їх раніше не було, - ділиться спостереженнями Наталя Суханова, завідувач педіатричним відділенням МЦ “Альтамедіка плюс”. - І батькам перш за все слід з.ясувати причину серцевих негараздів у дитини. Найчастіше вони пов.язані з процесом зростання дитини, розвитком її внутрішніх органів, коли судинна система або відстає, або випереджає ріст організму. Але тільки дитячий кардіолог може розпізнати справжню органічну патологію — порок серця або міокардит, певні порушення серцевого ритму, проблеми, пов.язані з провідністю імпульсів серця та ін.

Досвідчені кардіологи знають, що найбільш частими причинами неподіваних дитячих смертей є різні вроджені серцеві аномалії, найпоширенішим діагнозом є кардіоміопатія. У дітей, які страждають цим захворюванням, лікарі відзначають слабкість, легку стомлюваність, особливо при фізичних навантаженнях, схильність до непритомності при перевтомі, перегріванні або різкій зміні положення тіла. Їхній серцевий м'яз виявляється не готовим до фізичних навантажень, що може призвести до неприємних наслідків, аж до летального результату. На жаль, саме так сталось у більшості випадків дитячих смертей на уроках фізкультури.
- Тут головне — не упустити час! Адже більша частина негараздів у дитячому серці піддається лікуванню, при своєчасній корекції дитина стає повністю адаптованою до життя, - продовжила Наталя Суханова. - Зараз проводять сучасні операції без розрізів, без відкриття грудної клітини, за допомогою спеціальних зондів. У нашому центрі ретельно обстежують дітей, роблять їм електрокардіографію. Якщо діагостується порок серця, наш кардіолог дає направлення на таку операцію.
Наближається зима... У людей, які не мають проблем з імунною системою, вважається нормою, коли на холоді їхня шкіра червоніє і її злегка пощипує. Але багато кому похолодання “дарує” таку неприємну хворобу, як обструктивний бронхіт.
- Це дуже розповсюджена алергічна патологія, тобто, алергічна реакція людського організму, особливо дитячого, на вірусну атаку. Сьогодні два із трьох бронхітів - обструктивні, - пояснила Людмила Коцур, кандидат медичних наук, лікар дитячий-алерголог.
- Що означає цей термін?
- Обструкція — це звуження бронхів на видиху, пов.язане із запалювальним набряком та із м.язовим спазмом. Дитина вдихає повітря, а на видиху їй спазмує бронхи. Легені роздуваються, як м.яч, стають в.ялими. Однією з причин обструктивного бронхіту є погіршення екології, загальна хімізація нашого життя. Зараз хімія всюди — у продуктах харчування, у будматеріалах, меблях, в аерозолях тощо. От і виходить, що раніше дитина “хапала” вірус і хворіла ОРВІ, а зараз, коли імунітет послаблений, у її легенях виникає довготривалий запалювальний процес, пневмонія. Коли обструктивні бронхіти рецидивують, повторюються, необхідно обов.язково обстежитись у алерголога.
...Недавно у сім.ї на Старому місті захворів малюк. Мама по годинах давала дитині ліки, які порекомендували знайомі, але хлопчику ставало все гірше...
У МЦ “Альтамедіка плюс” педіатр і алерголог з.ясували, що в дитини обструктивний бронхіт, ускладнений прийомом індійських ліків з дванадцяти трав. На ці рослини у нашому регіоні немає генетичної пам.яті, і вони викликали у дитини алергію. Хлопчика із Старого міста пролікували кількома сеансами на небулайзерному інгаляторі у “Альтамедиці”, у нього зникла задишка, температура, він одужав.

 

Запись на прием

Ф.И.О. пациента:
К какому специалисту? :


Контактный телефон: