”ОЙ, ЛАДИ-ЛАДИ-ЛАДИ, НЕ БОЮСЯ Я ВОДИ...”


ОЙ, ЛАДИ-ЛАДИ-ЛАДИ, НЕ БОЮСЯ Я ВОДИ...” Новонароджені крихітки під “захисним ковпаком” лікарів-педіатрів (стаття із газети "33 канал")

Ви чули про комплексну програму обслуговування дитини протягом року? Це дуже зручно, я нею скористалась, як тільки отримала кошти за народження дитини! Тепер наш особистий педіатр із “Альтамедики” приходить додому, оглядає синочка, консультує, відповідає на мої запитання. А в мене їх - без кінця і краю! До того ж при кожному візиті у клініку я не думаю про оплату і економлю досить значну суму - 20%”, - розповідала подругам новоспечена мама Лєна.

ОЙ, ЛАДИ-ЛАДИ-ЛАДИ, НЕ БОЮСЯ Я ВОДИ...” Новонароджені крихітки під “захисним ковпаком” лікарів-педіатрів

Виростити здорову дитину — завдання непросте! Починати треба ще з періоду вагітності, із “Школи здорової сім.ї”, - впевнені лікарі-педіатри вищої і першої кваліфікаційної категорії медичного центру “Альтамедика-плюс”. Менше слів, більше діла! Вже три місяці, щовівторка і щочетверга, у медцентрі проходять безкоштовні заняття для майбутніх мам і батьків.

- Питання розглядаємо животрепетні: догляд за новонародженою дитинкою, грудне вигодовування, захворювання раннього віку, вакцинація, - розповіла Наталя Суханова, завідувач педіатричним відділенням МЦ “Альтамедика-плюс”. - А після пологів підключаємо комплексну програму обслуговування новонароджених, допомагаємо пережити мамі і дитинці найважчий період взаємної адаптації. Протягом місяця лікар-педіатр тричі оглядає немовля. Перший патронаж через 7 днів після народження: вдома розповідаємо, як купати, як годувати, як уникнути нагрубання молочних залоз, як зберегти лактацію. Навіть вчимо віршики: “Ой, лади-лади-лади, не боюся я води, чисто умиваюся, мамі посміхаюся”. Хочу зауважити, що деякі мами покладаються на поради з Інтернета. Але в сучасному інтернетному хаосі важко виокремити потрібну тематику, там перемішана і корисна інформація, і справжня маячня. Спробуй, розберись, чому вірити, а чому не вірити! Ніяке самолікування, тим більше для новонароджених крихіток, неприпустиме, допомогу нададуть лише фахівці!

Другий патронаж, за словами Наталі Вікторівни, теж проводиться вдома на другому тижні життя дитини. Образно кажучи, лікар перевіряє “вхід і вихід”, тобто, що потрапляє у ротик дитини і як вона випорожнюється. При потребі вноситься коригування у режим годування, сну, немедикаментозними способами стимулюється лактація у мами тощо.

- Новонароджені немовлята керуються своїми інстинктами, і мами повинні їм довіряти, - переконана Наталя Суханова. - Найбільш інформативним є третій патронаж, який проводиться на третьому тижні життя дитини. Він, між іншим, Мінохоронздоров.я не передбачений. Але в цей час у матусь відбувається так звана перша лактаційна криза, або фізіологічно обумовлене зменшення кількості молока. Це гормональні впливи, від цього нікуди не дінешся. Цей період мамі треба пройти, як по лезу бритви, якщо вона буде неправильно поводитись, може взагалі втратити грудне молоко. Тут головне — не панікувати!

Тривоги молодим мамам додають і коліки, які в цей час виникають у дитини. У новонародженого роздуваються петлі кишковика, це, в принципі, нормально, але немовля кричить, а мама страждає. Укропом-ромашкою, як колись, від колік вже не позбавляються. Зараз педіатри намагаються давати дитині мінімум лікарських засобів і застосовують інші методи - спеціальну дієту для матусі, масаж тільця дитини, викладання її на животик та ін.

- В комплексну програму МЦ “Альтамедика-плюс” входять не тільки патронажні огляди і візити лікаря додому, але й щомісячне спостереження педіатром у клініці і рекомендації з раннього розвитку дитини, - продовжила Наталя Вікторівна.- В три місяці проводиться обов.язковий огляд окуліста, невролога, хірурга-ортопеда, ЛОРа. Це для того, щоб виключити патології зору, дисплазію та інші захворювання. Наступний великий профілактичний огляд проводиться у рік дитини. В нього входить УЗД внутрішніх органів, УЗД головного мозку, загальні аналізи крові, сечі, копрограма (аналіз кала). При необхідності малят оглядає гастролог, ендокринолог, алерголог, дерматолог та інші вузькі спеціалісти.

Якісними вакцинами виробництва Бельгії у “Альтамедиці-плюс” проводять вакцинацію дітей.

- Процедура проходить у три етапа: попередній огляд лікаря, сама вакцинація і патронаж медсестри після неї. Щеплення необхідні, адже вкрай важливо захистити дитину першого року життя від небезпечних захворювань, - попередила Наталя Суханова. - А якщо дитина все-таки захворіла, ми приїжджаємо на виклик у всеозброєнні — з медпрепаратами для діагностування і лікування деяких інфекційних захворювань. Прямо біля ліжечка дитини виявляємо грип А і Б, ротавірусну та аденовірусну інфекцію, кишковий грип, ацетономічний сидром та ін. Для цього використовуємо європейські експрес-тести, перевіряємо сечу, кал і слиз із носа дитини і відразу бачимо результат.

Адреса МЦ “Альтамедіка плюс”: 21018, м. Вінниця, вул Пирогова, 45 (зупинка тролейбуса “Ринок “Урожай”). Запис за телефоном: 52-00-42, 52-00-55, моб 098-555-02-02 .

 

Запись на прием

Ф.И.О. пациента:
К какому специалисту? :


Контактный телефон: